Univerzitka dále pokračuje v lekcích plavání

Univerzitka dále pokračuje v lekcích plavání

Univerzitka bude pokračovat v lekcích plavání i během školního roku 2016/2017.

Jednou měsíčně budeme chodit plavat k PLAVÁČKŮM (třída Generála Píky 11, 613 00 Brno, Černá Pole), kteří jsou od naší školky vzdálení jen tři zastávky tramvají.

Termíny lekcí domlouváme vždy dopředu, nemáme žádný daný termín, proto sledujte náš kalendář na webu, kde naleznete vše přehledně rozepsané.

Lekce plavání jsou pro naše děti zahrnuty ve školkovném, nic navíc se tedy neplatí.

První lekce nás čeká už ve středu 7. 9. 2016 v 10.30 hodin. Dětem s sebou stačí zabalit do igelitové tašky  jen plavky, ručník a gumové boty.

Plavání zdar! 🙂

„S plaváním dětí máme více než patnáctiletou zkušenost a stále jsme otevřeni novým trendům ve výuce plavání.

Výuka plavání má určitě probíhat hravou formou, ale zároveň v ní jde o víc než pouhé dovádění ve vodě. Naše metodika klade mimo jiné velký důraz na samostatnost dětí a nácvik sebezáchranných prvků. Výuka je koncipována tak, aby se děti učily respektovat vodu a poznávat její možnosti, ale i rizika a omezení. Nácvik sebezáchranných prvků je důležitou součástí kurzů plavání a provází výuku ve všech věkových kategoriích. Od nejútlejšího věku u dětí podle jejich možností rozvíjíme dovednosti orientace v nečekaných situacích po pádu do vody. Děti se postupně naučí zadržet dech pod vodou a poté vyplavat na hladinu a doplavat k okraji bazénu. Díky dlouhodobému nácviku těchto dovedností potom vědí, jak se zachovat při neočekávaném pádu do vody, nepropadají panice a jsou postupně lépe připravované na správné zvládnutí plaveckých stylů. Nikdy není pozdě začít, přihlaste vaši školku do plavání v Brně a dejte tak dětem možnost učit se něco nového, něco co je bude opravdu bavit!“