SPOLU – Cvičení pro kojence a batolata v Univerzitce
11807791_957316907669157_6161985084691537225_o_postcard

Od poloviny května budou v Univerzitce probíhat lekce cvičení pro kojence a batolata.

Přihlašte se už teď a zarezervujte si tak místo!

Pohyb je v kojeneckém a batolecím období nejdůležitějším prostředkem vývoje celé osobnosti. Nejmenší děti se rozvíjí a poznávají okolní svět pohybem.

Lekce umožní prožít dětem vše nové přirozeným způsobem v přátelském prostředí. Spojení říkanek a básniček podpoří fyzický i psychický vývoj.

Lekce především přinesou příjemně a pohodově strávený čas s maminkou, na který se děti těší.

Proč s miminky cvičit?
– sociální kontakt se stejně starými dětmi
– podporování kladného vztahu k pohybu
– stimulace smyslů (zrak, sluch, hmat)
– posílení vzpřimovacích mechanismů
– rozvoj jemné motoriky
– práce s těžištěm
– zlepšení krevního oběhu

Jak cvičení probíhá?
Lekce vede školená lektorka, pedagožka, poporodní dula a maminka Mgr. Aneta Dopitová.
Nenásilnou formu děti motivujeme pomocí říkanek a básniček. Lekce je pro max. 6 maminek s miminkem. Může se stát, že děti zrovna nemají svůj den, můžete kdykoliv nakojit, přebalit, utěšit děťátko. Chvíli si odpočinou a poté opět pokračovat. Lekce trvá 30 min, děti cvičí v náruči, na podložce, na velkých míčích. Dalších 15 minut slouží na oddech po cvičení, relaxaci maminek i dětí.

Pro koho je cvičení určeno? (věk je orientační)
kojenci 3 – 6 měsíců (neplazící a nelezoucí děti) – úterý od 10.15 hod.
kojenci  7 – 11 měsíců (lezoucí děti) – úterý od 11.15 hod.
batolata 12 – 18 měsíců (chodící děti) – středa od 11.15 hod.

Co s sebou?

– přebalovací podložku nebo deku pod miminko

– látkovou plenu a hračku

– pohodlné oblečení pro maminku

Přihlásit se mohu maminky dětí z Univerzitky, které tak vyplní dopolední čas a po lekci si rovnou odvedou své dítě po obědě ze školky domů.

Lekce jsou také určeny pro všechny maminky z okolí, které mají doma malé mimčo :)

Do kurzu se můžete přihlásit během celého roku. Informace o volných místech na dotaz. Zvolit si můžete kurz 5 lekcí (cena 550 Kč) nebo 10 lekcí (cena 1100 Kč). První lekce na zkoušku 110 Kč.

Pravidla a bezpečnost cvičení:

1. Za každé dítě odpovídá rodič. Za strukturu hodiny odpovídá instruktor. Jedná se o organizovanou zábavu, které se rodič aktivně účastní.

2. V případě nemoci prosím o omluvu na email, náhrada je jedné lekce po domluvě

3. Kočárky nechávejte za domem na zahradě (pod pergolou). Branka do areálu školky a zahrady je během lekce uzamčená.

4. Boty si nechávejte v šatně

5. Na lekci s sebou vhodné a pohodlné oblečení, podložku či deku pod dítě.

6. Permanentka 5 lekcí – 550 Kč, 10 lekci – 1100 Kč.

7. Pořadatel je Mgr. Aneta Dopitová. S dotazy se můžete obracet na email spolu.ad@gmail.com.

Ve středu 15. 6. v 11.15 hod. začíná další nový prázdninový kurz pro nelezoucí miminka (cca do 6 měsíců).
Cvičíme i přes prázdniny, jednu lekci Vaší nepřítomnosti si můžete nahradit.

Zvýhodněná cena 1000 Kč za 10 lekcí.
Přijďte si vyzkoušet první lekci za 110 Kč a poté se rozhodnout.
Rezervujte si místo už dnes!

Těšíme se na Vás.

Pro více informací a pro rezervaci místa se obraťte přímo na lektorku cvičení SPOLU:

Mgr. Aneta Dopitová

spolu.ad@gmail.com; 723 637 812