Práce na zahradě Univerzitky
skolka univerzitka - prace na zahrade

Naše školka se nachází v nádherné lokalitě plné rodinných vil v Černých Polích. Díky tomuto prostředí máme i my k dispozici krásnou zahradu, na které trávíme většinu Pobytu venku, tedy času stráveného mimo budovu v čase 10.00 – 12.00 hod. během každého dne.

O naši školkovskou zahradu se staráme sami. Sami si sečeme trávu, plejeme záhony, zaléváme, sejeme trávu, sázíme kytky a keře, kácíme stromy, sklízíme námi zasazenou zeleninovou, ovocnou i bylinkovou úrodu.

U všech zahradních činností nás naše děti pozorují. Díky tomu získávají přirozené povědomí o tom, jak to na zahradě funguje, jak je třeba se o ni starat, proč je třeba se o ni starat a také díky pozorování zjišťují, jak může zahrada sloužit pro relaxaci a odpočinek.

Díky tomu se stane, že samy děti za námi přijdou a chtějí pomoci např. se zaléváním. A stejně tak slyšíme i zpětnou vazbu od rodičů, jejichž děti chtějí doma sázet kytky po vzoru paní učitelek ve školce.

V Univerzitce se mimo jiné učíme POZOROVÁNÍM a z reakcí od rodičů víme, že to opravdu funguje :)

Sdílet