Paní učitelky na návštěvě u lyžařů

V úterý 16. 1. 2018 se paní učitelky vydaly za dětmi na Fajtův kopec, kde probíhá druhá lyžařská lekce s Lemurem

Z Univerzitky se letos přihlásilo 11 statečných lyžařů, kteří  po dobu šesti týdnů zdokonalují své lyžařské dovednosti na Fajtově kopci pod dozorem zkušených instruktorů.

Program je zaměřen na výuku lyžování pro žáčky mateřských škol. Cílem programu je seznámení dětí se základy sjezdového lyžování, osvojení si nových dovedností v závislosti na předchozí úrovni malého lyžaře (začátečník, mírně pokročilý, pokročilý) a vytvoření kladného vztahu ke sněhu a zimním sportům obecně. Výuka probíhá skupinovou formou v kolektivu stejně starých kamarádů, s využitím vhodných didaktických pomůcek, průpravných cvičení a her, tak, aby se pro dítě stalo lyžování především zábavou.

.