Netradiční třídní schůzky 19. 9. 2019
školka univerzitka - netradičky

Máme za sebou už páté vstupní Netradiční třídní schůzky v Univerzitce!

Rodiče si společně s dětmi prošli ve školce 11 stanovišť, kde na ně čekaly podobné úkoly, jako u zápisu do prvních tříd! Sami se tak přesvědčili, co jejich děti dokonale zvládají a na čem je třeba i doma zapracovat.

Tyto schůzky jsou netradiční proto, že si s rodiči jen nesedneme a nerozebíráme, kde mají děti mezery a co ovládají dokonale. O všem jste se rodiče přesvědčí sami. Některé děti např. udrží kratší pozornost, než jiné. Ničemu to nevadí, každý jsme jiný, jde jen o uvědomění si situace. Některé děti si stále např. pletou strany, proto je potřeba pravolevou orientaci opakovat i doma.
Pro nás, učitele v Univerzitce, jsou také tyto schůzky obrovským přínosem, protože sledujeme chování dětí za doprovodu rodičů, pozorujeme vás společně během řešení různých situací a tím si obohacujeme osobní diagnostiku každého dítěte.
Úkoly byly voleny různorodě, některé byly náročnější, jiné méně (mladší děti zvládají jiné operace než starší, nelze tedy porovnávat). Není cílem splnit všechny úkoly, ale sledovat postup, kdy na prvních třídních schůzkách dítě úkol nezvládá a na třetích už jej dokonale ovládá. Proto si vše rodiče zaznamenávají do archu a mohou potom sledovat pokrok.

Stejné úkoly budou děti v naší školce plnit i na konci školního roku a my všichni tak uvidíme jejich pokrok! Těšíme se tedy v červnu!