100 let REPUBLIKY
48) Školka Univerzitka - Září - 100 let republiky

U příležitostí stého výročí založení naší republiky se v Univerzitce celý měsíc září zaměřujeme na tuto velikou českou událost.

Začátek roku jsme tedy zahájili poněkud jinak, než jsme zvyklí. Tuto událost však nemůžeme ponechat bez povšimnutí a je tedy velmi důležité, aby se i naše děti lehce seznámily s našim státem, jeho historií a především s jeho významem pro nás všechny.

Během měsíce září nás čekala tato témata:

1. Kde domov můj (seznámení se základními znaky a symboly naší republiky, představení státních symbolů, barev, vlajky, hymny, apod.)

2. Zpátky do minulosti (významné osobnosti naší země – Tomáš Garrigue Masaryk, Václav Havel, Krok, Praotec Čech, Jan Amos Komenský, Karel IV.)

3. Ukaž mi to na mapě (seznámení se s mapu ČR a mapami obecně, barvy v mapě)

4. České knížky a jejich autoři (Jan Karafiát – Broučci, Karel Čapek – Dášeňka čili život štěněte, Zdeněk Miler – Krteček)